Trichologie

...

Trichologie je obor zabývající se vlasovou pokožkou, vlasy a metodami zlepšení a udržení kvality jejich stavu. Poskytuje řešení obtíží spojených s vlasy a vlasovou pokožkou, jako jsou:

  • nadměrné padání vlasů různých příčin (alopecie)
  • řídnutí vlasů
  • mastné vlasy
  • seboroická dermatitida
  • lupy
  • lupénka
  • suché a dehydratované vlasy a vlasová pokožka
  • vlasy zničené chemickými zákroky

Trichologické vyšetření doporučujeme všem, kteří hledají způsob, jak se zbavit těchto potíží či chtějí správně pečovat o své vlasy a vlasovou pokožku.

Průběh trichologického vyšetření

Při první návštěvě trichologa, čeká klienta rozhovor za účelem zjištění, co možná největšího množství informací o stavu jeho pokožky a vlasů. Ptáme se například na způsob péče o vlasy, užívané přípravky, chemické zásahy jako je barvení vlasů, odbarvování. Zjišťujeme genetickou zátěž v přímé linii, proběhlá a současná onemocnění, stravovací a pitné návyky.

Nejprve tricholog provádí zmapování stavu vlasové pokožky, včetně její pružnosti a hydratace. Zjišťuje padání vlasů manuálním protažením mezi prsty a následuje vyšetření trichokamerou.
Tou se vyšetří vlasová pokožka a stav vlasových stvolů a vlasových cibulek.
Aktuální stav se fotografuje a uchovává do klientovi příští návštěvy pro objektivní zhodnocení výsledků terapie.

CENÍK

Průběh čištění organickou rašelinou

Základním krokem je čištění vlasové pokožky organickou rašelinou. Na pokožku hlavy se nanese esenciální olej, který ji připraví na působení rašeliny, která je přírodní exfoliant a působí také proti plísním a bakteriím. Obsahuje vyživující a prokrvující složky, díky kterým dochází k hloubkovému prokysličení pokožky. Má regenerační účinky a ulevuje od pocitu pnutí pokožky.
Po rašelinovém peelingu, rašelinu důkladně smyjeme a umyjeme vlasy vhodným šamponem. Poté se na pokožku hlavy aplikuje kolagenová emulze, která pokožku zklidňuje a hloubkovým působením jí dodává potřebnou hydrataci a elasticitu.
Na závěr do vlasové pokožky jemně vmasírujeme vlasové tonikum dle typu vlasové pokožky.

V ceně procedury čištění organickou rašelinou je také foukání vlasů.

Celá procedura je bezbolestná a velmi účinná. Je vhodná také pro těhotné nebo kojící matky i děti.

Procedura čištění organickou rašelinou trvá dle délky vlasů od 1,5 hodiny až do 2,5 hodiny.

CENÍK

Při kontrolním vyšetření provádí tricholog kontrolu opět pomocí trichokamery a konzultuje dosavadní průběh terapie, mimo jiné i pomocí srovnání pořízených fotografií. Výsledky terapie a aktuální stav opět zaznamenává do klientské karty a dále upravuje samotný terapeutický plán.

Kontrolní vyšetření jsou indikována do úplné absence obtíží. Doba terapie je velmi individuální, závisle na základní diagnóze a potřebách klienta. Kontrolní vyšetření je od první návštěvy klienta na dva roky zdarma.

Pracujeme s kosmetikou KAPYDERM, sortiment této značky je u nás k dostání včetně produktů domácí péče.

Jana Kramářová Tel. +420 773 552 882

Ceník naleznete zde.

UpHome