Trichologie

...

Trichologie je obor zabývající se vlasovou pokožkou, vlasy a metodami zlepšení a udržení kvality jejich stavu. Poskytuje řešení obtíží spojených s vlasy a vlasovou pokožkou, jako jsou:

  • nadměrné padání vlasů různých příčin
  • řídnutí vlasů (alopecie)
  • seboroická dermatitida
  • nadměrné maštění vlasů
  • lupy
  • psoriáza (lupénka)
  • suché a dehydratované vlasy a vlasová pokožka
  • ekzematická pokožka

Trichologické vyšetření doporučujeme všem, kteří hledají způsob, jak se zbavit těchto potíží, či chtějí správně pečovat o své vlasy, vlasovou pokožku i o kůži jako takovou.

Průběh trichologického vyšetření

Při první návštěvě na trichologii společně zjistíme všechny informace o stavu Vaší pokožky a vlasů. Ptáme se například na způsob péče o vlasy a užívané přípravky. V první řadě zjišťujeme genetickou zátěž v přímé linii, proběhlá i současná onemocnění a stravovací a pitné návyky.

Tricholog nejprve zjistí stav vlasové pokožky včetně její pružnosti a hydratace. Zjišťuje padání vlasů manuálním protažením mezi prsty a následně provede vyšetření trichologickou mikrokamerou, s jejíž pomocí se zjistí stav vlasových stvolů a cibulek.

Pořízené snímky uchováváme, abychom mohli objektivně hodnotit výsledky terapie při dalších návštěvách.

CENÍK

Průběh čištění organickou rašelinou

Základním krokem je čištění vlasové pokožky organickou rašelinou. Na pokožku hlavy se nanese esenciální olej, který ji připraví na ošetření organickou rašelinou. Organická rašelina funguje jako přírodní exfoliant a působí proti plísním a bakteriím. Obsahuje vyživující a prokrvující složky, díky kterým dochází k hloubkovému prokysličení a vyčištění pokožky. Má regenerační účinky a ulevuje od pocitu pnutí.
Po ošetření organickou rašelinou provedeme jemný peeling a vlasy důkladně umyjeme. Poté se na pokožku hlavy aplikuje kolagenová emulze, která pokožku zklidní a dodá jí potřebnou hydrataci a elasticitu. Podle typu vlasové pokožky na závěr jemně vmasírujeme vlasové tonikum.

Celá procedura je bezbolestná a velmi účinná. Je vhodná jak pro dospělé tak pro děti.

Doba trvání celé procedury se odvíjí od délky vlasů a v průměru může zabrat 1,5 až 2,5 hodiny.

CENÍK

Při kontrolním vyšetření opět provádíme kontrolu pomocí trichologické mikrokamery a průběh terapie srovnáváme s pořízenými fotografiemi. Současný stav zaznamenáváme do klientské karty.

Kontrolní vyšetření jsou indikována až do úplné absence obtíží. Doba terapie je velmi individuální a odvíjí se od diagnózy a potřeb klienta. Kontrolní vyšetření je od první návštěvy klienta na dva roky zdarma.

Pracujeme s dermotrichologickou kosmetikou KAPYDERM. Sortiment této značky můžete zakoupit u nás na salonu.

Jana Kramářová

Tel.+420 603 229 915

Ceník naleznete zde.

UpHome